7 powodów, dla których warto wziąć udział w sesji narzeczeńskiej

Plener ślubny KrakówNarzeczeństwo to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdej pary. Nie da się jednak ukryć, że okres ten jest dopiero pewnego rodzaju prologiem, wstępem do wspólnego życia. Narzeczeństwo charakteryzuje się beztroską, radością, wszechobecną miłością i chodzeniem z głową w chmurach. To wspaniały czas, który warto uwiecznić, aby po latach móc wracać do cudownych wspomnień. Sposobem na to jest udział w sesji narzeczeńskiej. Czym właściwie jest sesja narzeczeńska i czy faktycznie warto z niej skorzystać? Zapraszam do lektury.

Wbrew pozorom, w dziedzinie fotografii ślubnej dzieje się bardzo wiele. Z biegiem lat zmienia się moda, pojawiają się coraz to nowsze i lepsze pomysły na niebanalne oraz nowatorskie ujęcia. Każdy fotograf ślubny stara się dbać o to, aby wyróżniać się na tle konkurencji – jest to bardzo ważne w tym zawodzie i zdecydowanie takim rozwijającym się fotografom należą się słowa uznania. Jeżeli dany fotograf ślubny osiada na laurach, bo jego zdaniem wszystkie swoje najlepsze pomysły już wyczerpał i teraz może je tylko powtarzać pracując z kolejnymi Parami Młodymi, to nie warto z taką osobą podejmować współpracy. W fotografii ślubnej niezmiernie ważny jest bowiem indywidualizm w traktowaniu każdej pary, wprowadzający do zdjęć element pewnej świeżości, naturalności i wyjątkowości.

Zmiany w fotografii ślubnej dotyczą nie tylko nowych pomysłów na ujęcia. Na przestrzeni lat w ofertach fotografów ślubnych pojawiają się nowe usługi. Do takich „innowacyjnych” usług z pewnością zaliczyć można sesje narzeczeńskie, które jeszcze kilka lat temu nie były tak popularne, jak teraz. Obecnie realizacja sesji narzeczeńskiej jest już pewnego rodzaju standardem w usługach fotografów ślubnych. Mimo że popularność sesji narzeczeńskich w Polsce stale rośnie, niestety nie każda przyszła Para Młoda decyduje się na jej wykonanie. Być może przyczyną jest brak świadomości, jakie ogromne korzyści związane są z udziałem w tego typu sesji. Zanim jednak wskażę najważniejsze zalety, chciałbym pokrótce opisać, czym konkretnie są owe tajemnicze sesje narzeczeńskie.

Sesja narzeczeńska. Zdjęcia zostały wykonane na rynku w Krakowie.Sesja narzeczeńska jest niczym innym, jak spotkaniem w miłej i luźnej atmosferze, podczas którego fotograf ślubny wykonuje od kilku do kilkuset zdjęć przyszłym nowożeńcom. Pomysłów na sesje narzeczeńskie jest tak wiele, że warto byłoby to opisać w osobnym artykule – chciałbym tylko podkreślić, że możliwości w tym względzie są ogromne, a jedyne ograniczenia to oczywiście czas i wyobraźnia. Wiele osób zastanawia się, czym w zasadzie różni się sesja narzeczeńska od pleneru ślubnego (sesji poślubnej). Różnice są dwie: okres i ubiór. Sesja narzeczeńska wykonywana jest oczywiście przed ślubem, aby uchwycić radość i emocje, jakie towarzyszą oczekiwaniu na ten najważniejszy dzień w życiu. Plener ślubny realizowany jest już po ślubie (termin ustala się zawsze indywidualnie: plener może odbyć się w dniu ślubu lub kilka-kilkanaście dni po ślubie). W trakcie sesji narzeczeńskiej zakochana para występuje zazwyczaj w codziennych strojach bądź specjalnych przebraniach (wszystko zależy od pomysłu i tematyki sesji), podczas gdy plener ślubny ściśle związany jest już ze strojami ślubnymi – suknią i garniturem.

Gdy wiemy już nieco więcej na temat samej sesji narzeczeńskiej, możemy przejść do omówienia podstawowych jej zalet. Według mnie jest co najmniej 7 powodów, dla których naprawdę warto skorzystać z sesji narzeczeńskiej.

Po pierwsze: poznacie swojego fotografa

Sesja narzeczeńska stanowić może pewnego rodzaju próbę możliwości fotografa. To szczególnie ważne, jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji współpracować z danym fotografem. Efekty sesji pozwolić też mogą na ostateczny wybór fotografa w sytuacji, gdy przyszła Para Młoda nie jest jeszcze pewna. To ważne, by zakochani podjęli świadomą decyzję, bowiem od fotografa ślubnego zależy bardzo wiele – zdjęcia ze ślubu i wesela, jak też plener ślubny, powinny być niepowtarzalną pamiątką na całe życie.

Po drugie: fotograf pozna Was

Nie bez znaczenia jest również to, że dzięki sesji narzeczeńskiej fotograf ma szansę poznać bliżej przyszłych nowożeńców. Dla fotografa ślubnego istotne są ich preferencje, oczekiwania, pomysły, styl czy zainteresowania. Sesja narzeczeńska jest także doskonałym momentem na spokojną rozmowę z fotografem, podczas której można ustalić wszelkie szczegóły dotyczące współpracy w trakcie ślubu, wesela i pleneru.

Sesja zaręczynowa w Krakowie. Profesjonalny fotograf na ślubPo trzecie: oswoicie się z aparatem

Sesję narzeczeńską niektórzy określają jako fotograficzną próbę generalną przed sesją ślubną. Bardzo ważne jest, aby dobrze tę możliwość wykorzystać na oswojenie się z obiektywem, z obecnością fotografa, jego stylem. Warto popracować też na zbudowaniem pewności siebie, gdy stajemy przed obiektywem aparatu. Musimy być na to przygotowani, ponieważ w dniu ślubu i wesela wszystkie oczy będą zwrócone właśnie na nas – jeśli odbędziemy próbę generalną, lepiej poradzimy sobie ze stresem, skrępowaniem i wszystkimi innymi emocjami, które mogą nas w pewnym stopniu ograniczać. Sesja narzeczeńska jest ponadto świetną okazją do wypróbowania ślubnego makijażu lub fryzury.

Podczas sesji zdjęciowej – nie tylko narzeczeńskiej, ale też poślubnej istotne jest, aby Młoda Para skupiała się tylko na sobie wzajemnie, a nie na fotografie. W zdjęciach narzeczeńskich i ślubnych najważniejsze są bowiem emocje, które profesjonalny fotograf potrafi uchwycić wtedy, gdy zakochani zajmują się sobą i dodatkowo nie są niczym skrępowani.

Po czwarte: to będzie świetna zabawa

Sesja narzeczeńska, oprócz tego, że jest świetną zabawą i chwilą, gdy uwalnia się pozytywna energia, jest też genialnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. To także niebywała okazja na zrobienie sobie ciekawych i nietypowych zdjęć – zupełnie innych niż wcześniej.

Po piąte: zdjęcia z sesji narzeczeńskich przydają się podczas przygotowań do ślubu i wesela

Zdjęcia narzeczeńskie to idealny element, który przydać się może w wielu sytuacjach podczas przygotowań do ślubu i wesela. W pierwszej kolejności mogą być one użyte do tzw. SAVE THE DATE (nieoficjalnego powiadomienia o planowanym ślubie), a następnie do zaproszeń ślubnych, logo, księgi gości, numerków na stołach, prezentacji multimedialnej i wielu innych…

Sesja zdjęciowa wykonana podczas zaręczyn.Po szóste: zdjęcia narzeczeńskie mogą być doskonałym prezentem dla rodziców

Nic tak nie wzruszy i nie uszczęśliwi rodziców Młodej Pary, jak wyjątkowe zdjęcia z okresu narzeczeństwa. Warto wcześniej na ten temat pomyśleć, sygnalizując jednocześnie fotografowi ślubnemu, że niektóre zdjęcia będą wykorzystane jako prezent dla rodziców. Jego doświadczenie z pewnością pomoże w realizacji każdego, nawet najbardziej nietypowego pomysłu. Wśród klasycznych prezentów dla rodziców wymienić można fotoksiążki, grawerowane ramki ze zdjęciami lub eleganckie, skórzane albumy – z takiego podziękowania rodzice ucieszą się z całą pewnością.

Po siódme: to będzie idealna pamiątka na całe życie

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zdjęcia z sesji narzeczeńskiej to przede wszystkim fantastyczna pamiątka na długie lata. Okres narzeczeństwa i towarzysząca mu radość z bycia razem naprawdę są warte uwiecznienia na pięknych zdjęciach.

Zamiast zakończenia – praktyczne porady

Na koniec chciałbym udzielić dwóch praktycznych mini-porad dla narzeczonych, którzy zamierzają wziąć udział w sesji narzeczeńskiej. Najważniejsze jest ustalenie terminu z fotografem. Często zdarzają się sytuacje (wiem to z doświadczenia), że nie jesteśmy w stanie dograć terminu odpowiadającego obu stronom, warto więc dużo wcześniej umówić się z fotografem na sesję narzeczeńską, uwzględniając nie tylko termin, ale też miejsce. Określenie miejsca sesji jest szczególnie istotne wtedy, gdy narzeczeni mieszkają w innym mieście niż fotograf lub gdy planowana sesja narzeczeńska ma odbyć się poza granicami Polski, np. w Paryżu – takie romantyczne sesje narzeczeńskie są coraz bardziej popularne! Dodatkowo, jeśli zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mają być następnie wykorzystywane do zaproszeń ślubnych lub innych drukowanych materiałów związanych ze ślubem i weselem, to sesja powinna być zorganizowana odpowiednio wcześniej po to, by uniknąć stresu i niepotrzebnego pośpiechu.

[/fusion_builder_ro

By | 2017-05-29T18:10:44+00:00 May 29th, 2017|Uncategorized|Comments Off on 7 powodów, dla których warto wziąć udział w sesji narzeczeńskiej

About the Author: