20 pomysłów na doskonały plener ślubny

20 pomysłów na doskonały plener ślubny

Jeszcze całkiem niedawno Pary Młode zaraz po ślubie udawały się do studia fotograficznego na sesję ślubną. Czasy te już dawno minęły, głównie ze względu na sztuczność, sztywność i brak spontaniczności Dzisiejsi nowożeńcy, bez względu na warunki pogodowe, umawiają się z fotografami na zdjęcia ślubne w plenerze, które zapewniają 100% oryginalności i w najlepszy sposób ukazują ich miłość i szczęście. Plener ślubny zrealizować można praktycznie w każdym miejscu – najważniejszy jest pomysł.

Ciekawy pomysł na zdjęcia plenerowe. Sesja w rzepaku przy zachodzie słońca.Zdjęcia ślubne w plenerze najlepiej zorganizować w innym terminie niż dzień ślubu. Może pozornie wydawać się, że wtedy magia wyjątkowych chwil i cała spontaniczność pójdą na stracenie, jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. Kilka czy kilkanaście dni po ślubie największe emocje opadają, Państwo Młodzi są wyspani, zrelaksowani, mogą skupić się już tylko na sobie i nie czują jakiejkolwiek presji czasu, zaś zdjęcia ślubne z pewnością uchwycą to, co jest najważniejsze, a więc niepowtarzalne, szczere, ulotne i pełne emocji momenty.

Dzisiejsza fotografia plenerowa charakteryzuje się spontanicznymi i oryginalnymi ujęciami, a także nietypowymi sceneriami. Każdej parze zależy, aby zdjęcia ślubne były unikatowe, a sesja ślubna – świetnym i niezapomnianym doświadczeniem. Kluczową rolę odgrywa tu fotograf ślubny – istotne jest jego doświadczenie, odpowiednie podejście do ludzi, kreatywność i spostrzegawczość. Plenerowe zdjęcia ślubne mogą oddać dużo więcej emocji niż tradycyjna, studyjna sesja zdjęciowa. Ślubna sesja zdjęciowa w plenerze daje ogromne pole do popisu – jej siłą jest naturalność i w zasadzie nieograniczone możliwości.
Oto wybrane 20 pomysłów na ciekawe zdjęcia ślubne w plenerze – stanowić mogą one liczne inspiracje nie tylko dla nowożeńców, ale też dla fotografów.

1. Sesja ślubna prezentująca wspólne hobby Młodej Pary
Często najprostszym i zarazem najlepszym pomysłem na doskonały plener ślubny jest powiązanie go z zainteresowaniami nowożeńców. Jeżeli Młoda Para ma wspólne hobby, wtedy scenariusz zdjęć ślubnych zaczyna układać się sam. Jazda na rowerze, wspinaczka, pływanie, gra na instrumentach to tylko niektóre inspiracje na wyjątkowe sesje ślubne z tematem przewodnim w postaci hobby.

2. Zdjęcia ślubne z humorem
Plener na zamku w Krasiczynie.Humorystyczna sesja zdjęciowa to propozycja dla osób, które nie znoszą klasycznych ujęć z tym samym wyrazem twarzy na każdym z nich. To opcja dla pozytywnie zakręconych nowożeńców. Do tego typu zdjęć wykorzystać można fajny gadżet, który w sposób zabawny ułoży ciekawą „historyjkę” do realizowanych zdjęć. Takim gadżetem może być chociażby… wałek do ciasta lub smycz dla psa.

3. Podwodny plener ślubny – zdjęcia ślubne w wodzie
Dla pasjonatów nurkowania i pływania idealnym pomysłem jest ślubna sesja zdjęciowa pod wodą. Dla uzyskania efektu podwodnego wystarczy udać się nad jezioro lub do zwykłego basenu miejskiego. Bardziej postarać się muszą osoby, którym zależy na dodatkowych atrakcjach w postaci raf koralowych czy widoku dna.

4. Sesja ślubna nad morzem i na plaży
Można pokusić się o stwierdzenie, że morze i plaża to jedne z najbardziej wymarzonych miejsc na plener ślubny. Zdjęcia ślubne wykonane na tle morza i plaży mogą być prawdziwymi dziełami sztuki. Co więcej, nie muszą być one bardzo stylizowane, bowiem im prostsze rozwiązania, tym ciekawszy i lepszy efekt końcowy. Niewątpliwego uroku dodają chmury, zachód słońca, stare łódki czy nawet deska surfingowa.

Pomysł na ciekawy plener ślubny. Sesja zdjęciowa w Słowackich Tatrach.5. Plener ślubny w górach
W ostatnich czasach na górskich szlakach coraz częściej możemy spotkać nowożeńców w towarzystwie fotografa. Góry są doskonałym pomysłem na niepowtarzalny plener ślubny, można tam bowiem zrealizować naprawdę wyjątkowe zdjęcia ślubne, a każde z nich będzie miało zawsze magiczny charakter ze względu na fantastyczne widoki i górski wiatr we włosach.

6. Sesja ślubna z balonami
Coraz większą popularnością wśród dzisiejszych nowożeńców cieszą się zdjęcia ślubne z balonami. Wykorzystane balony mogą być różnej wielkości – mniejsze i większe. Mogą mieć też różne kształty – najczęściej są to serca. Te barwne dodatki w niedrogi sposób dodają energii plenerowi ślubnemu sprawiając, że zdjęcia wyglądają beztrosko, zabawnie i kolorowo.

7. Plenerowe zdjęcia ślubne na boisku
Propozycja ślubnej sesji zdjęciowej na boisku skierowana jest przede wszystkim do fanów piłki – koszykówki, siatkówki czy piłki nożnej. Pomysł na taki plener ślubny cieszy się ostatnio coraz większą popularnością wśród nowożeńców. Opcji na ciekawe ujęcia jest bardzo wiele, na przykład: Panna Młoda może naśladować cheerleaderkę, gdy Pan Młody biegnie z piłką lub rzuca ją do kosza.

8. Sesja ślubna na wodziePlener ślubny na Kazimierzu nocą.
Kolejną „wodną” propozycją mogą być zdjęcia ślubne na motorówce, łódce i żaglówce. Przykładowo: Pan Młody może siedzieć za sterem, a Panna Młoda zażywać kąpieli słonecznej, dotykając palcami tafli wody. To idealny pomysł dla fanów romantycznych zdjęć ślubnych.

9. Zdjęcia ślubne na moście
Spore możliwości pod względem ustawienia Pary Młodej daje sesja ślubna na moście, najlepiej podczas zachodu słońca lub w nocy. Ta niezwykle romantyczna opcja może stanowić bardzo piękną fotografię ślubną, wystarczy wyobrazić sobie parę zakochanych stojącą na moście w blasku księżyca…

10. Zdjęcia ślubne w plenerze – wśród zieleni
Zieleń i otaczająca przyroda zawsze stanowi niezwykle wdzięczny motyw plenerowej sesji ślubnej. To najlepsza propozycja dla osób, które kochają naturę i pragną, aby zdjęcia ślubne w plenerze były jednocześnie oryginalne i naturalne. Często wystarczy wyjechać kilka kilometrów za miasto, aby znaleźć miejscówkę na świetny plener ślubny – może to być las, łąka lub nawet park miejski.

11. Miejska sesja ślubna
Ogromną gamę różnorodnych pomysłów na ciekawe ujęcia daje organizacja pleneru ślubnego w mieście. Sceneria miejska to nieograniczone możliwości i kopalnia pomysłów na ciekawe i nietypowe zdjęcia ślubne. Zapomniane schody, wnętrza restauracji, opuszczone zaułki, małe uliczki, parki miejskie, muzea, nowoczesne obiekty – to tylko niektóre przykłady godnych uwagi miejsc.

12. Plenerowe zdjęcia ślubne – w wesołym miasteczkuCiekawe pomysły na plener ślubny koło Krakowa
Kolejną propozycją dla odważnych i szalonych nowożeńców jest sesja ślubna w wesołym miasteczku. Sielanka, brak problemów, kolorowe obrazki i świetna zabawa – pozytywne emocje związane z tym miejscem stanowić mogą świetną wróżbę dla Pary Młodej. Trzeba przyznać, że ta pełna żywych kolorów przestrzeń doskonale komponuje się z czernią garnitury i bielą sukni ślubnej.

13. Zdjęcia ślubne z pupilami
Dla fanów i posiadaczy zwierząt prawdziwą gratką będzie ślubna sesja zdjęciowa z ich udziałem. Zwierzęta posiadają świetną cechę – zawsze są sobą, przez co na zdjęciach wychodzą niezwykle naturalnie. Można być pewnym, że udział psa lub kota w sesji zdjęciowej sprawi, że plener ślubny nie będzie nudny, sztywny i „ustawiany”.

Plener ślubny w deszczu14. Sesja ślubna w deszczu
Ustalanie terminu pleneru ślubnego najczęściej odbywa się z dużym wyprzedzeniem, często kilkumiesięcznym. Nikt nie jest w stanie przewidzieć warunków pogodowych w danym dniu. Wiele par małżeńskich obawia się, że w dniu ich sesji zdjęciowej będzie padał deszcz. Prawda jest jednak taka, że sesje ślubne w deszczu mają niesamowity charakter i często potrafią być o wiele bardziej efektowne niż takie same zdjęcia wykonane w słoneczny dzień. Jeżeli więc w ustalonym dniu pleneru ślubnego będzie padał deszcz – nie należy popadać w rozpacz, a wręcz przeciwnie. Warto skusić się na odrobinę szaleństwa i wykonać niepowtarzalne zdjęcia ślubne w deszczu – będą one wspaniałą pamiątką.

15. Energiczne zdjęcia ślubne w skoku
Coraz rzadziej nowożeńcy decydują się na klasyczne sesje ślubne. Plener ślubny powinien stanowić nie tylko świetną pamiątkę na całe życie, ale ma być przede wszystkim niezapomnianą zabawą. Wiele par pragnie mieć wyjątkowe zdjęcie ślubne w skoku. Wspólny skok Pary Młodej to coraz bardziej popularny pomysł, który na zdjęciach zawsze wygląda niezwykle żywiołowo i pozytywnie. Skakać można wszędzie – na łące, w mieście, na plaży, w górach czy na trampolinie.

Plener Ślubny w fabryce czy w opuszczonym miejscu.
16. Opuszczone budynki, stare fabryki, hale, zajezdnie tramwajowe czy mosty kolejowe to miejsca, które pozornie wydają się mało atrakcyjne na plener ślubny. Jednak taki klimat industrialny, jego surowość i ponura atmosfera, świetnie potrafi kontrastować z emanującą pięknem, rozpromienioną Parą Młodą.

17. Zdjęcia ślubne z końmi
Sesje ślubne z końmi zawsze wychodzą przepięknie, są to bowiem niezwykłe zwierzęta. Tego typu plener ślubny w sposób szczególny przypadnie do gustu miłośnikom i posiadaczom koni. Warto jednak pamiętać o tym, że konie bywają niebezpieczne i nieufne, dlatego na sesji zawsze powinien być obecny właściciel konia lub jego stały opiekun.

18. Sesja ślubna pod ścianą
Doskonałym tłem dla fotografii ślubnej może być oryginalna, nietypowa ściana. Kontrasty typu: piękni i młodzi nowożeńcy kontra odrapana, stara ściana wyglądają rewelacyjnie i nadają zdjęciom ślubnym niesamowitego charakteru. Równie ciekawym i niesztampowym pomysłem jest samodzielne namalowanie czegoś kredą na chodniku, a następnie wykorzystanie tego jako element zdjęcia ślubnego.

19. Zdjęcia ślubne w barze, restauracji, kawiarni, dyskotece
Fajnym pomysłem na sesję ślubną jest oryginalne i ciekawe wnętrze – może to być bar, dyskoteka, restauracja czy ulubiona kawiarnia Państwa Młodych. Zdjęcia ślubne w takim miejscu nabierają szczególnego, sentymentalnego charakteru. W zależności od miejsca, nowożeńcy mogą tańczyć, pić drinki, grać w bilard lub po prostu siedzieć przy stoliku i patrzeć sobie prosto w oczy.

Plener w ciekawych miejscach20. Sesja ślubna za granicą
Coraz popularniejszym pomysłem wśród nowożeńców jest organizacja pleneru ślubnego w trakcie zagranicznej podróży poślubnej. Która z par nie marzy bowiem o romantycznych zdjęciach ślubnych pod wieżą Eiffla, w górach, na plaży w otoczeniu palm lub na tle starożytnych ruin? To idealna propozycja dla osób ceniących oryginalność, którym zależy, aby miejsce wykonania plenerowej sesji ślubnej było absolutnie wyjątkowe.

Mnogość pomysłów na niepowtarzalne plenery ślubne
Pomysłów na plener ślubny jest tyle, ile nowożeńców i fotografów. Każda sesja ślubna w plenerze to zupełnie inna historia, inne emocje i pomysły. W zdjęciach z pleneru ślubnego najistotniejsze są emocje, jakie towarzyszą Państwu Młodym podczas przebywania razem. Plenerowe zdjęcia ślubne są ponadto okazją do świetnej zabawy i wspólnego spędzenia czasu – warto to wykorzystać.
Skąd wziąć dobry pomysł na niepowtarzalny plener ślubny? Prawda jest taka, że pomysły na zdjęcia ślubne można czerpać zewsząd – jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia!

By | 2017-05-29T18:13:59+00:00 May 29th, 2017|Uncategorized|Comments Off on 20 pomysłów na doskonały plener ślubny

About the Author: